To już osiem lat z „Bezpiecznym Trzecioklasistą”

Data publikacji 24.04.2015

Wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej Szkoły – podinsp. Mariusz Macierzyński oraz kom. Artur Kulczak, podobnie jak w latach ubiegłych, uczestniczyli w charakterze ...

To już osiem lat z „Bezpiecznym Trzecioklasistą” Wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej Szkoły – podinsp. Mariusz Macierzyński oraz kom. Artur Kulczak, podobnie jak w latach ubiegłych, uczestniczyli w charakterze ekspertów i sędziów VIII Miejskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny Trzecioklasista”. W Konkursie biorą udział uczniowie klas trzecich pilskich szkół podstawowych, a jego organizatorem i gospodarzem jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile.
W auli tej właśnie szkoły, drużyny ze wszystkich publicznych szkół podstawowych w Pile rozwiązywały test przygotowany we współpracy ze wspomnianymi funkcjonariuszami. Pytania dotyczyły różnorodnych zagadnień związanych z szeroko pojętą tematyką ruchu drogowego, m.in.: bezpiecznej drogi do szkoły, zasad przechodzenia przez jezdnię, znaków drogowych, podstawowych przepisów ruchu drogowego i poruszania się na rowerze, pojazdów uprzywilejowanych, numerów alarmowych, zagadnień prawidłowego zachowania podczas wypadku drogowego, zasad bezpieczeństwa w domu, szkole, na wakacjach, (dziecko jako pieszy i pasażer) oraz bezpiecznego używania energii elektrycznej.
Na zakończenie biorący udział w teście uczniowie mogli wykonać pamiątkową daktyloskopię oraz zobaczyć zabezpieczenia dokumentów.
Konkurs objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły. Partnerem Konkursu jest pilska Szkoła Policji, a sponsorem nagród - UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A - Przedstawicielstwo w Pile.
Uroczysty finał trzech konkursów: „Bezpieczny Trzecioklasista”, Konkursu Plastycznego dla Klas I – III oraz I Miejskiego Konkursu Plastycznego „Udział żołnierzy Wojska Polskiego w misjach pokojowych ONZ” odbędzie się 20 maja br. o godz. 17.00 w auli Szkoły Policji w Pile.

To już osiem lat z „Bezpiecznym Trzecioklasistą” To już osiem lat z „Bezpiecznym Trzecioklasistą” To już osiem lat z „Bezpiecznym Trzecioklasistą” To już osiem lat z „Bezpiecznym Trzecioklasistą”

autor: Anna Fons

(24.04.15)

Powrót na górę strony