Zagraliśmy dla Tomka!

Data publikacji 23.04.2015

Wtorkowy wieczór należał do jednych z niezapomnianych, szczególnie dla dziesiątków słuchaczy oraz członków zespołu AWANS. Pod patronatem Regionu IPA ...

Zagraliśmy dla Tomka! Wtorkowy wieczór należał do jednych z niezapomnianych, szczególnie dla dziesiątków słuchaczy oraz członków zespołu AWANS. Pod patronatem Regionu IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) Szkoła Policji w Pile, odbył się koncert na rzecz st. asp. Tomasza Kielera - instruktora wyszkolenia strzeleckiego i młodszego wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych naszej Szkoły.
Podczas koncertu, w którym tłumnie uczestniczyli słuchacze, kadra (zwłaszcza Zakładu Interwencji Policyjnych z jego kierownikiem mł. insp. Sylwestrem Urbaniakiem) i kierownictwo Szkoły na czele z komendantem insp. Jerzym Powieckim, wystąpiły dwa zespoły: ROCK ’N’ ROLNIK z Poznania (Piotr Paterka – śpiew, Jakub Kowala – gitara basowa, Krzysztof Łopąg – perkusja i Kosma Kowalski - gitara elektryczna) oraz wspomniany już AWANS w składzie: podinsp. Jacek Słoński - instrumenty perkusyjne, podinsp. Tomasz Ratajczak - gitara solowa, nadkom. Paweł Holeksa - gitara basowa, śpiew, debiutująca w roli wokalistki Magdalena Koźbiał i Przemysław Wojnarowski - śpiew, gitara elektryczna (pedagog muzyczny z Regionalnego Centrum Kultury w Pile).
Z głośników popłynęły zarówno spokojniejsze, bluesowe utwory instrumentalne i wokalne, jak i rockowe przeboje. Na zakończenie artyści wspólnie stworzyli jam session, a występ obu grup spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności.
Warto również dodać, że przyjazd zespołu ROCK ’N’ ROLNIK był możliwy dzięki zaangażowaniu Zarządu Wielkopolskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, który w ramach współpracy ze szkolnym regionem IPA zorganizował transport członków zespołu. Poczęstunek dla artystów ufundował NSZZ Policjantów przy Szkole Policji w Pile.

Zarząd szkolnego Regionu IPA składa podziękowania: darczyńcom, występującym artystom, oraz wszystkim osobom, które pomogły w organizacji ww. koncertu, w szczególności: komendantowi Szkoły insp. Jerzemu Powieckiemu, przewodniczącemu Zarządu IPA Region Poznań podinsp. Witoldowi Drzażdżyńskiemu i st. sierż. Piotrowi Hofmmannowi, podinsp. Rafałowi Socha – przewodniczącemu NSZZ Policjantów przy Szkole Policji w Pile, Stanisławowi Dąbkowi – dyrektorowi Regionalnego Centrum Kultury w Pile za wypożyczenie sprzętu nagłośniającego, podinsp. Annie Podgórskiej, podinsp. Leszkowi Koźmińskiemu, kom. Adamowi Zieleniewskiemu, asp. sztab. Januszowi Trzynie, podkom. Arturowi Mazurowi, asp. sztab. Pawłowi Leśniewskiemu, Danielowi Wiśniewskiemu (nagłośnienie), Annie Fons, Włodzimierzowi Chamczykowi, Kamilowi Kończewskiemu (rejestracja wizyjna koncertu) i Kamilowi Koźbiałowi (oświetlenie), Zakładowi Interwencji Policyjnych, a szczególnie kierownikowi - mł. insp. Sylwestrowi Urbaniakowi i instruktorom wyszkolenia strzeleckiego oraz Tadeuszowi Dębskiemu ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy Szkole Policji w Pile.

Zagraliśmy dla Tomka! Zagraliśmy dla Tomka! Zagraliśmy dla Tomka! Zagraliśmy dla Tomka!
Zagraliśmy dla Tomka! Zagraliśmy dla Tomka! Zagraliśmy dla Tomka! Zagraliśmy dla Tomka!
Zagraliśmy dla Tomka! Zagraliśmy dla Tomka! Zagraliśmy dla Tomka! Zagraliśmy dla Tomka!

autor: Anna Fons

(23.04.15)

Powrót na górę strony