Ćwiczenia w Szkole Policji w Pile - 2015 - Szkoła Policji w Pile

Ćwiczenia w Szkole Policji w Pile

Data publikacji 23.04.2015

Dzisiaj w godzinach porannych, z rozkazu Komendanta Głównego Policji, rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem „DYWERSJA”. Ich celem jest sprawdzenie i doskonalenie ...

Ćwiczenia w Szkole Policji w Pile Dzisiaj w godzinach porannych, z rozkazu Komendanta Głównego Policji, rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem „DYWERSJA”. Ich celem jest sprawdzenie i doskonalenie gotowości oraz mobilności jednostek Policji w sytuacjach kryzysowych. W ćwiczenia zaangażowana jest Szkoła Policji w Pile, której zadaniem jest obsługa powyższego przedsięwzięcia w zakresie zapewnienia zakwaterowania, wyżywienia, ochrony przeciwpożarowej i medycznej oraz zapewnienie bazy dla działania sztabu operacji. Szkołę czeka duże wyzwanie logistyczne, gdyż spodziewany jest przyjazd około 500 funkcjonariuszy z garnizonów: wielkopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i lubuskiego. Działania zaplanowano na dwa dni. W tym czasie Szkoła Policji będzie funkcjonować normalnie, realizując zaplanowane szkolenia na kursach specjalistycznych i kursie podstawowym.

autorzy: Dorota Witkowska, Jacek Czechowski

(23.04.15)