Włącz się do GRY (kryminalnej)

Data publikacji 05.03.2015

Po ubiegłorocznym sukcesie, w dniach 16-18 kwietnia br. odbędzie się już trzecia edycja Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła”. W jego ramach ...

Włącz się do GRY (kryminalnej) Po ubiegłorocznym sukcesie, w dniach 16-18 kwietnia br. odbędzie się już trzecia edycja Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła”. W jego ramach zostanie przeprowadzona Kryminalna Gra Miejska, w której uczestniczyć będą pasjonujący się kryminalnymi zagadkami uczniowie (pod opieką nauczycieli), reprezentujący pilskie gimnazja i licea. Tegoroczna Kryminalna Gra Miejska odbywać się będzie na podstawie powieści poznańskiej pisarki Joanny Opiat - Bojarskiej pt. „Zaufaj mi, Anno”. Scenariusz gry jest autorską i swobodną adaptacją książki (zmienione zostały miejsce akcji, zakończenie powieści, przemilczane zostały pewne wątki oraz drugie dno powieści).

Uczestnicy Gry będą mieli wyjątkową możliwość zbadać okoliczności sprawy dotyczącej nielegalnych przyjemności i ich śmiertelnych konsekwencji. Będą także musieli odpowiedzieć na wiele intrygujących pytań, wcielając się w rolę dziennikarzy śledczych. Tegoroczna Gra nie jest bowiem tylko umysłową łamigłówką, odbywającą się na ulicach naszego miasta. Gra nieść będzie ze sobą wyraźny przekaz dydaktyczny o szkodliwości wszelkich używek i niebezpieczeństwach czyhających na tych, którzy po nie sięgają.

W Grze uczestniczyć mogą trzyosobowe zespoły uczniowskie wraz z opiekunem, reprezentujące poszczególne pilskie szkoły (gimnazja i licea). Zgłoszenia w postaci danych osobowych (imiona i nazwiska uczestników oraz opiekuna wraz z kontaktem telefonicznym oraz nazwą szkoły) należy przesyłać na adres: gra@kryminalnapila.pl

Pomysłodawcą Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła”, organizowanego przy współpracy Szkoły Policji w Pile i Regionalnego Centrum Kultury w Pile, jest wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej pilskiej Szkoły Policji oraz miłośnik literatury kryminalnej i grafolog - podinsp. Leszek Koźmiński. Ideą Festiwalu jest popularyzacja kryminału jako formy rozrywki i przygody intelektualnej. W jego ramach odbywają się ogólnodostępne spotkania autorskie, warsztaty, panele dyskusyjne, wystawy oraz projekcje filmów. W ubiegłym roku Festiwal został nominowany do SYRIUSZY - nagród Prezydenta Miasta Piły za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz za osiągnięcia sportowe.

autor: Anna Fons

(05.03.15)

Powrót na górę strony