Święto Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu

Data publikacji 06.10.2014

Na zaproszenie ppłk. Romana Narożnego, Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu ...

Święto Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu Na zaproszenie ppłk. Romana Narożnego, Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu, w obchodach Święta CSWL uczestniczył insp. Piotr Gaca, Zastępca Komendanta Szkoły. W ramach 12. rocznicy powołania Centrum miała miejsce przysięga żołnierzy służby przygotowawczej do NSR oraz kadetów Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.
W trakcie uroczystości zaprezentowano pokaz musztry paradnej, występ kadetów - muzyków Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych i dynamiczny pokaz działania Wojskowej Straży Pożarnej.
Goście Centrum mogli także obejrzeć defiladę sprzętu wojskowego (historycznego i współczesnego), ekspozycję broni pancernej, przygotowaną przez mjr. Tomasza Ogrodniczuka, grupy rekonstrukcji historycznej, stanowiska Policji, Izby Celnej, Straży Granicznej, Patrolu Saperskiego, 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego, Państwowej Straży Pożarnej i Żandarmerii Wojskowej.

Święto Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu Święto Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu Święto Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu Święto Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu

autor: Artur Godlewski

(06.10.14)

Powrót na górę strony