W trosce o życie... - 2013 - Szkoła Policji w Pile

W trosce o życie...

Data publikacji 12.11.2013

Na słowa „ratownik medyczny”, każdy z nas przywołuje charakterystyczny obraz. Wiążemy ten zawód z szybkością działania, wiedzą i pomocą osobom chorym ...

W trosce o życie... Na słowa „ratownik medyczny”, każdy z nas przywołuje charakterystyczny obraz. Wiążemy ten zawód z szybkością działania, wiedzą i pomocą osobom chorym i cierpiącym, najczęściej poszkodowanym w wypadkach samochodowych lub doznających nagłych, silnych dolegliwości.
Tym razem bezpośrednio pomocy nie nieśli, ale przeprowadzili profesjonalne szkolenie dla kadry nauczycielskiej, która na co dzień pracuje w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Pile. Mowa o podkom. Radosławie Spychalskim - nauczycielu policyjnym Zakładu Interwencji Policyjnych i post. Adrianie Dubieli - słuchaczu 4 kompanii, którzy w miniony czwartek poprowadzili wykład oraz ćwiczenia praktyczne z zakresu technik udzielania pomocy: resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz użycia defibrylatora AED (urządzenia medycznego, służącego do przeprowadzania zabiegu defibrylacji serca).
Zajęcia wzbudziły duży entuzjazm grupy, która już w trakcie szkolenia wyraziła chęć kontynuacji zajęć o zbliżonej tematyce przed okresem wakacyjnym.

W trosce o życie... W trosce o życie... W trosce o życie... W trosce o życie...
W trosce o życie... W trosce o życie... W trosce o życie... W trosce o życie...

autor: Sebastian Wegner

(12.11.13)