Ślady zbrodni

Data publikacji 08.11.2013

Wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej podinsp. Leszek Koźmiński i asp. sztab. Paweł Leśniewski gościli w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach ...

Ślady zbrodni Wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej podinsp. Leszek Koźmiński i asp. sztab. Paweł Leśniewski gościli w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach na wyjątkowym spotkaniu realizowanym w ramach projektu „Biblioteka kryminału”, który współorganizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wizyta zatytułowana „Ślady zbrodni” stanowiła formę konfrontacji rzeczywistych działań na miejscach zdarzeń z fikcyjnymi historiami wprost z kart powieści kryminalnych. Wykładowcy podczas spotkania prezentowali zawartość walizki technika kryminalistyki oraz sposoby ujawniania i zabezpieczania na miejscach kryminalnych zdarzeń najbardziej typowych śladów kryminalistycznych, w tym odbitek linii papilarnych, traseologicznych, mechanoskopijnych. Przedstawili też przykładowe ślady użycia broni palnej i materiałów wybuchowych. Wybrani uczestnicy spotkania mieli szansę samodzielnie wykonać niektóre czynności technika kryminalistyki oraz otrzymać pamiątkową daktyloskopię.
Na koniec wizyty, realizowanej także w ramach „Kryminalnej Piły” - wspólnego przedsięwzięcia RCK „Fabryka Emocji” w Pile i Szkoły Policji w Pile, uczestnicy zajęć w licznych pytaniach podjęli temat wiarygodności intryg kryminalnych i autentyczności scen, jakie w swoich powieściach tworzą autorzy kryminałów.

Ślady zbrodni Ślady zbrodni Ślady zbrodni Ślady zbrodni
Ślady zbrodni Ślady zbrodni Ślady zbrodni Ślady zbrodni

autor: Marzena Brzozowska

(08.11.13)

Powrót na górę strony