Goście z Orchowa

Data publikacji 28.06.2013

Dla młodzieży ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Orchowie koło Słupcy, wycieczka do Szkoły Policji w Pile była pewnego rodzaju ...

Goście z Orchowa Dla młodzieży ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Orchowie koło Słupcy, wycieczka do Szkoły Policji w Pile była pewnego rodzaju dopełnieniem cyklu wycieczek pod znakiem służb mundurowych, ze szczególnym naciskiem na Policję. Nasi goście zanim przybyli do Piły zwiedzili już Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu i Zespół Konny Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Zapoznali się też z pracą policjantów Posterunku Policji w Orchowie i Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.
Znając już zatem specyfikę i zadania realizowane w jednostkach terenowych, postanowili odwiedzić miejsce, gdzie wiedzę i umiejętności nabywają młodzi stażem policjanci. Podczas wycieczki młodzież wysłuchała pogadanek z zakresu kryminalistyki oraz uczestniczyła w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Goście mieli okazję zobaczyć także sale oględzinowe i tematyczne, galerię sztuki „Akwarium”, aulę z zabytkowymi witrażami i strzelnicę, gdzie poznali jednostki broni używane przez polską Policję.

Goście z Orchowa Goście z Orchowa Goście z Orchowa Goście z Orchowa

autor: Anna Fons

(28.06.13)

Powrót na górę strony