Pokaz muaythai

Data publikacji 26.06.2013

Podczas organizowanego przez Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Pile Festynu Sportowo - Rekreacyjnego, miał miejsce pokaz sztuk walki ...

Pokaz muaythai Podczas organizowanego przez Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Pile Festynu Sportowo - Rekreacyjnego, miał miejsce pokaz sztuk walki przygotowany przez sierż. szt. Tomasza Ptaka - instruktora technik i taktyk interwencji w naszej Szkole, a także licencjonowanego instruktora Polskiego Związku Muaythai.
W pokazie wzięli udział słuchacze kursu podstawowego i specjalistycznego Szkoły. Policjanci zaprezentowali różne techniki i elementy wywodzące się z wielu sztuk walki: muaythai, ju-jitsu, zapasy, boks oraz krav maga. Pokaz obejmował rozgrzewkę, techniki na tarczach i w parach, obezwładnienie napastnika nieuzbrojonego i uzbrojonego w niebezpieczne narzędzie, walki pokazowe oraz scenki. Występ naszych funkcjonariuszy spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Warto również dodać, że od maja słuchacze Szkoły mają możliwość uczestniczenia w cyklicznie organizowanych zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez sierż. Ptaka, który w ten sposób chciałby zaszczepić w młodych policjantach ducha sportu oraz przybliżyć piękno dyscypliny, jaką jest muaythai - narodowy sport w Tajlandii. Natomiast od września we wspomnianym Gimnazjum nr 5, pod egidą Wielkopolskiego Zrzeszenia Muaythai BLACK BIRD – Pila, rozpoczną się ogólnodostępne zajęcia prowadzone przez sierż. Ptaka.

Pokaz muaythai Pokaz muaythai Pokaz muaythai Pokaz muaythai
Pokaz muaythai Pokaz muaythai Pokaz muaythai Pokaz muaythai

autor: Sylwester Urbaniak

(26.06.13)

Powrót na górę strony