Pilska historia munduru - 2013 - Szkoła Policji w Pile

Pilska historia munduru

Data publikacji 26.06.2013

Dzieje Piły od dawna związane są z mundurem. Zarówno policyjnym, wojskowym, czy też kolejarskim. Wiedzą o tym zarówno historycy, jak i pasjonaci dziejów ...

Pilska historia munduru Dzieje Piły od dawna związane są z mundurem. Zarówno policyjnym, wojskowym, czy też kolejarskim. Wiedzą o tym zarówno historycy, jak i pasjonaci dziejów naszego miasta, do których bez wątpienia należą podinsp. Mariusz Staroń i asp. sztab. Paweł Leśniewski. Wspomniani wykładowcy Zakładu Kryminalnego Szkoły wczoraj zaprezentowali swoje bogate zbiory kolekcjonerskie związane z „mundurową” historią Piły. Zaprezentowane zostały również piękne zdjęcia poświęcone współczesnemu lotnictwu autorstwa Piotra Leśniewskiego.
W wernisażu wystawy, który miał miejsce w szkolnej galerii sztuki „Akwarium” uczestniczyli kadra kierownicza na czele z mł. insp. Piotrem Gacą – zastępca komendanta Szkoły oraz zaproszeni goście - emerytowani oficerowie lotnictwa.
Na wystawie zaprezentowano wyposażenie Milicji Obywatelskiej, Policji, Wojska Polskiego. Wystawa związana jest także tematycznie z pilskimi jednostkami mundurowymi, m.in. 6 Pułkiem Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego, 2 Dywizją Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego, Wyższą Oficerską Szkołą Samochodową, Centrum Szkolenia Czołgowo-Samochodowego, Centrum Dowodzenia Bojowego, Placówką Żandarmerii Wojskowej, Szkołą Policji.
Jednym z eksponatów był mundur generała Policji, który jest własnością Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) Region Szkoła Policji w Pile.

Do obejrzenia wystawy zapraszamy wszystkich chętnych. Przed wizytą prosimy o kontakt telefoniczny ze szkolną animatorką kultury – p. Anną Fons, tel. 67 352 21 66, tel. kom. 661 829 733.

Pilska historia munduru
Pilska historia munduru
Pilska historia munduru
Pilska historia munduru
Pilska historia munduru
Pilska historia munduru
Pilska historia munduru
Pilska historia munduru
Pilska historia munduru
Pilska historia munduru
Pilska historia munduru
Pilska historia munduru

autor: Anna Fons

zdjęcia: Sandra Wiktorko, Anna Fons

(26.06.13)