Ogólnopolska Noc Profilaktyki

Data publikacji 25.06.2013

Szkoła Policji w Pile włączyła się w Ogólnopolską Noc Profilaktyki, której pomysłodawcą jest szef programu PaT (Profilaktyka a Ty) Pełnomocnik Komendanta Głównego ...

Ogólnopolska Noc Profilaktyki Szkoła Policji w Pile włączyła się w Ogólnopolską Noc Profilaktyki, której pomysłodawcą jest szef programu PaT (Profilaktyka a Ty) Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego - insp. Grzegorz Jach. W Pile przedsięwzięcie to zostało zrealizowane na Wyspie, we współpracy z Komendą Powiatowa Policji w Pile oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile. Zgodnie z założeniami „Nocy”, w akcję włączyły się również pilskie instytucje: Regionalne Centrum Kultury „Fabryka Emocji”, Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna.
W sobotę 22 czerwca o godz. 16.00 miał miejsce „Zryw wolnych serc” - ogólnopolski happening trwający 60 sekund, który polegał na wspólnym wybijaniu prawą dłonią rytmu serca (jako symbolu poparcia dla działań profilaktycznych) oraz odczytaniu odezwy PaT.
Następnie na specjalnie przygotowanym stoisku ekspozycyjnym, prezentowane były filmy profilaktyczne, a także wystawiona była walizka kryminalistyczna, sprzęt policyjny oraz wykonywano pamiątkową daktyloskopię. Młodzież z klas o profilu policyjnym (z ZSP nr 2 w Pile) rozpropagowywała hasła oraz rozdawała ulotki i naklejki profilaktyczne. Zarówno słuchacze Szkoły, jak i funkcjonariusze z KPP, służyli pomocą w zakresie profilaktyki uzależnień.

Ogólnopolska Noc Profilaktyki Ogólnopolska Noc Profilaktyki Ogólnopolska Noc Profilaktyki Ogólnopolska Noc Profilaktyki
Ogólnopolska Noc Profilaktyki Ogólnopolska Noc Profilaktyki Ogólnopolska Noc Profilaktyki Ogólnopolska Noc Profilaktyki

autor: Anna Fons

(25.06.13)

Powrót na górę strony