Trudna sztuka współpracy z mediami

Data publikacji 19.06.2013

Dla 12 osób z różnych stron Polski, pierwsza połowa czerwca była czasem uczestnictwa w kursie specjalistycznym, którego celem było przygotowanie ...

Trudna sztuka współpracy z mediami Dla 12 osób z różnych stron Polski, pierwsza połowa czerwca była czasem uczestnictwa w kursie specjalistycznym, którego celem było przygotowanie policjantów zajmujących stanowiska kierownicze, w szczególności kierowników jednostek oraz komórek organizacyjnych Policji i ich zastępców do wykonywania zadań związanych z prawidłowym udzielaniem informacji mediom.
Przez siedem dni szkolenia funkcjonariusze poznawali podstawy prawne regulujące działalność medialną, techniki przekazywania informacji i jej weryfikacji, przygotowywali się do wystąpienia przed kamerą. W ramach kursu spotkali się z oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Pile, który podzielił się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Uczestnicy szkolenia musieli sami stawić czoła trudnej sztuce udzielania wywiadu telewizyjnego, czy przeprowadzenia konferencji prasowej. Dla większości były to zupełnie nowe doświadczenia. Podczas warsztatów widać było ogromne zaangażowanie, ale i stres, który towarzyszył wystąpieniom przed kamerą. Wszyscy jednak doskonale sobie poradzili, więc nam tylko pozostaje życzyć powodzenia w trudnej sztuce współpracy z mediami.

Trudna sztuka współpracy z mediami Trudna sztuka współpracy z mediami Trudna sztuka współpracy z mediami Trudna sztuka współpracy z mediami

autor: Jacek Czechowski

(19.06.13)

Powrót na górę strony