Spełnione marzenie

Data publikacji 10.06.2013

Stwardnienie guzowate to rzadka (pojawia się raz na 10 tys. urodzeń), choroba, mająca podłoże genetyczne. Pomimo tego, że największe szkody wywołuje w nerkach ...

Spełnione marzenie Stwardnienie guzowate to rzadka (pojawia się raz na 10 tys. urodzeń), choroba, mająca podłoże genetyczne. Pomimo tego, że największe szkody wywołuje w nerkach, sercu, mózgu, płucach i skórze, z całą pewnością nie odbiera MARZEŃ!

Największym marzeniem Konrada Bukowskiego, 16-letniego chłopca, mieszkającego w Barcinie, położonym 35 km od Bydgoszczy, jest oczywiście zdrowie. Równie istotnym jest zostanie... policjantem. Mamy nadzieję, że odwiedziny Konrada w Szkole Policji w Pile, chociaż w niewielkim stopniu, pozwoliły Mu poczuć smak tego zawodu i poznać niektóre z jego tajników.

Inicjatorem przyjazdu Konrada do Piły był podinsp. Zbigniew Bogusz - wykładowca Zakładu Prawa, który postanowił pomóc chłopcu spełnić Jego marzenie, po tym jak przeczytał o Nim na stronie fundacji „Mam marzenie”. Warto w tym miejscu wspomnieć, że jest to już kolejna podobna inicjatywa podinsp. Bogusza, który w listopadzie ubiegłego roku uczestniczył w realizacji marzenia 6-letniego Krzysia.

Po serdecznym powitaniu Konrada, jego rodziny oraz pani Darii Kempy - wolontariuszki z fundacji „Mam marzenie”, pierwszą atrakcją, która została przygotowana dla Konrada było odwiedzenie strzelnicy, w której na co dzień doskonalą swoje umiejętności młodzi policjanci. Asp. Krzysztof Plombon oprowadził Konrada po strzelnicy, opowiadając o obowiązujących na niej procedurach i szkoleniu strzeleckim. Chłopiec mógł również ocenić wagę pistoletu, a na pamiątkę otrzymał łuskę oraz tarczę strzelecka. Konrad uczestniczył również w wykładzie, prowadzonym przez kom. Wiolettę Matuszczak - Osowską, który poświęcony był budowie i zasadom posługiwania się bronią krótką. Z tych zajęć również pozostała Mu pamiątka - smycz z napisem „Policja”, do której doczepiona była imitacja pocisku.

Kolejnym przystankiem w zwiedzaniu Szkoły były zajęcia z pierwszej pomocy. Słuchacze kursu podstawowego przygotowali pokaz, w którym przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy oraz scenkę dotyczącą prawidłowych reakcji policjanta na miejscu zdarzenia. Prowadzący zajęcia, mł. asp. Marcin Kolasiński opowiedział również o tym, jak należy zachować się w przypadku znalezienia osoby nieprzytomnej.

Od znanego z naszych cykli know-how, asp. szt. Pawła Leśniewskiego, Konrad dowiedział się, zobaczył, ale również samemu przetestował metody, przy pomocy których zabezpieczane są ślady na miejscu zdarzenia. Odciski palców, ucha czy ust Konrada zostały uwiecznione na folii daktyloskopijnej, którą następnie oprawiono i wręczono chłopcu na pamiątkę tego spotkania.

Atrakcyjnym doświadczeniem dla naszego Gościa była możliwość zapoznania się z wyposażeniem sali dydaktycznej, w której prowadzone są zajęcia z zakresu informatyki i łączności. Podinsp. Robert Kreczmer przybliżył, w ogólnym zarysie, informacje ze wspomnianej tematyki oraz przeprowadził ćwiczenia praktyczne z zakresu komunikowania się za pośrednictwem urządzeń stosowanych przez Policję (tzw. walkie - talkie).

Konrad był bardzo ciekawym świata policyjnego słuchaczem, zadającym wiele pytań, na które otrzymywał szczegółowe odpowiedzi. W chwili przerwy udzielił wywiadu jednej ze stacji telewizyjnych.

Przedostatnim etapem wizyty Konrada w Szkole Policji w Pile było spotkanie z zastępcą komendanta, mł. insp. Piotrem Gacą, który do pilskiej Szkoły przyszedł z... Bydgoszczy. Tam Chłopiec otrzymał kolejne upominki związane z Policją oraz opowiedział o swoich przeżyciach związanych z wizytą w Pile.

Ostatnią, ale chyba tą, która sprawiła największą radość Konradowi, atrakcją był przejazd radiowozem na sygnale po placu apelowym.

Obserwując reakcje naszego Gościa, towarzyszący mu nieustannie uśmiech i to spojrzenie, które z zapałem chłonęło wszystko, z czym Konrad miał okazję zetknąć się podczas zwiedzania Szkoły, można poczuć wielką satysfakcję i radość płynącą z umożliwienia Komuś, kto ma marzenia, ich spełnienie. Bo spełnione marzenie jest bezcenne.

{youtube}-mL_YVmw-H4{/youtube}

Spełnione marzenie Spełnione marzenie Spełnione marzenie Spełnione marzenie
Spełnione marzenie Spełnione marzenie Spełnione marzenie Spełnione marzenie
Spełnione marzenie Spełnione marzenie Spełnione marzenie Spełnione marzenie
Spełnione marzenie Spełnione marzenie Spełnione marzenie Spełnione marzenie

autor: Waldemar Hałuja

(10.06.13)

Powrót na górę strony