Zabawa przy ognisku - 2013 - Szkoła Policji w Pile

Zabawa przy ognisku

Data publikacji 06.06.2013

Przedstawiciele słuchaczy poszczególnych kompanii odwiedzili uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Młodzi policjanci zapoznali się z zasadami ...

Zabawa przy ognisku Przedstawiciele słuchaczy poszczególnych kompanii odwiedzili uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Młodzi policjanci zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki oraz historią jej powstania. W leżenickim Warsztacie znajduje się pięć pracowni terapeutycznych: gospodarstwa domowego i zaradności życiowej, stolarsko-rzemieślnicza, krawiecko-rękodzielnicza, komputerowo-plastyczna oraz ogrodnicza. Pięcioosobowe grupy podopiecznych pracują w każdej pracowni pod okiem terapeuty zajęciowego, realizując indywidualne programy terapeutyczne, które mają przede wszystkim na celu oddziaływanie na płaszczyznach: zawodowej, społecznej, ruchowej, psychologicznej oraz współpracy z rodziną.
WTZ w Leżenicy istnieje od grudnia 2009 r. i od początku współpracuje z samorządem pilskiej Szkoły Policji. Jednym z zadań WTZ jest integracja i zapobieganie izolacji osób potrzebujących oraz zachęcanie osób niepełnosprawnych do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym. W trakcie wspólnej zabawy przy ognisku i różnych konkursach, nawiązały się nowe przyjaźnie, czego dowodem były upominki przygotowane przez podopiecznych Warsztatu dla słuchaczy. Dziękujemy serdecznie słuchaczom kursu podstawowego za przygotowanie wyjazdu oraz wszystkim naszym wolontariuszom, którzy dając siebie, niosą pomoc innym.

Zabawa przy ognisku Zabawa przy ognisku Zabawa przy ognisku Zabawa przy ognisku
Zabawa przy ognisku Zabawa przy ognisku Zabawa przy ognisku Zabawa przy ognisku
Zabawa przy ognisku Zabawa przy ognisku Zabawa przy ognisku Zabawa przy ognisku

autor: Wojciech Thiel

(06.06.13)