Małe rzeczy z wielką miłością

Data publikacji 11.02.2013

Nowy samorząd godnie kultywuje dzieło poprzedników w zakresie wolontariatu. Początek lutego obfitował w różne wydarzenia. Zaczęło się od ...

Małe rzeczy z wielką miłością Nowy samorząd godnie kultywuje dzieło poprzedników w zakresie wolontariatu. Początek lutego obfitował w różne wydarzenia. Zaczęło się od odwiedzin u pacjentów oddziału dziecięcego w pilskim szpitalu. W trakcie tej wizyty, policjanci przekazali dzieciom upominki w postaci pluszowych maskotek, zabawek, książek, gier planszowych oraz słodyczy. W tym roku była to pierwsza wizyta słuchaczy kursów podstawowych u chorych dzieci i, jak to zawsze bywa, w szpitalnej świetlicy można było usłyszeć głośny śmiech dzieci, bawiących się z naszymi słuchaczami.

Przedstawiciele samorządu odwiedzili także podopiecznych Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Pile, gdzie na ręce opiekunów przekazali drukarkę sprezentowaną przez słuchaczy kursu podstawowego. Nasi wolontariusze mogli zapoznać się z zasadami funkcjonowania oraz warunkami, w jakich żyją podopieczni tej placówki.

Dziś natomiast słuchacze odwiedzili Publiczne Przedszkole nr 1 w Pile przy ul. Witaszka, gdzie w grupie dzieci w wieku od 5 do 6 lat rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa. Wolontariusze uczyli dzieci, jak prawidłowo korzystać z drogi, w jakich miejscach przekraczać jezdnię oraz jak być widocznym dla kierowców. Każde dziecko otrzymało prezent, m.in. element odblaskowy, dzięki któremu będzie bardziej bezpieczne na drodze. Jak zwykle przy takich wizytach, dzieci wykonały pamiątkową daktyloskopię i zaśpiewały piękne piosenki. Jest to kolejny dowód na to, że „nie musimy robić nic wielkiego – za to małe rzeczy z wielka miłością”.

Małe rzeczy z wielką miłością Małe rzeczy z wielką miłością Małe rzeczy z wielką miłością Małe rzeczy z wielką miłością
Małe rzeczy z wielką miłością Małe rzeczy z wielką miłością Małe rzeczy z wielką miłością Małe rzeczy z wielką miłością
Małe rzeczy z wielką miłością Małe rzeczy z wielką miłością Małe rzeczy z wielką miłością Małe rzeczy z wielką miłością

autor: Wojciech Thiel

(11.03.13)

Powrót na górę strony