Kryminalny tydzień

Data publikacji 01.02.2013

Bieżący tydzień jest w naszej Szkole swoistym tygodniem kryminalnym. W poniedziałek 80 słuchaczy rozpoczęło szkolenie na kursie ...

Kryminalny tydzień Bieżący tydzień jest w naszej Szkole swoistym tygodniem kryminalnym. W poniedziałek 80 słuchaczy rozpoczęło szkolenie na kursie specjalistycznym dla policjantów służby kryminalnej w zakresie wykonywania wybranych czynności operacyjno - rozpoznawczych i dochodzeniowo - śledczych. Kursanci w ciągu 40 dni zajęć programowych zrealizują 326 godzin zajęć w takich blokach tematycznych, jak: postępowanie przygotowawcze, praca operacyjna, proces wykrywaczy wybranych przestępstw, taktyka i technika interwencji oraz szkolenie strzeleckie. Absolwenci kursu będą przygotowani do wykonywania zadań służbowych związanych z: prowadzeniem postępowań przygotowawczych, wykonywania czynności operacyjno - rozpoznawczych oraz realizacji procesu wykrywczego.
Po raz pierwszy w tym roku gościliśmy 15 słuchaczy kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej z zakresu taktyki i techniki przesłuchań (FBI). Kolejnym kursem specjalistycznym dla policjantów służby kryminalnej, który rozpoczął się w tym tygodniu jest kurs w zakresie sprawowania nadzoru nad prowadzeniem pracy operacyjnej dla grupy 20 osób.
Zgodnie ze swoja prawie 60-letnią tradycją, Szkoła Policji w Pile wraca do specjalizacji w kształceniu kadr policji kryminalnej. Policjanci przygotowywani są do wykonywania zadań związanych z pracą dochodzeniowo - śledczą oraz operacyjno - rozpoznawczą.

autor: Wojciech Thiel

(31.01.13)

Powrót na górę strony