Wielkie serca

Data publikacji 14.11.2012

Przedstawiciele działającego od kilku dni nowego samorządu słuchaczy odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami ...

Wielkie serca Przedstawiciele działającego od kilku dni nowego samorządu słuchaczy odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi przy Centrum Charytatywno - Opiekuńczym Caritas w Pile. Słuchacze zapoznali się z historią placówki istniejącej od stycznia 2002 roku oraz przyglądali się zajęciom realizowanym dla uczestników w pracowniach: stolarsko - ślusarskiej, komputerowo - rękodzielniczej, artystycznej i gospodarstwa domowego.
W imieniu słuchaczy kompanii III, którzy w ubiegły piątek zakończyli szkolenie podstawowe i udali się do jednostek macierzystych, przekazali na ręce dyrektora Caritas księdza kanonika Leonarda Zycha kosz słodkich upominków.
Samorząd szkolny chętnie włącza się w działania organizowane przez Centrum na rzecz osób chorych, ubogich oraz dzieci i młodzieży. W najbliższym czasie, tj. 21 listopada, wolontariusze z naszej Szkoły wezmą udział w uroczystości 10-lecia istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas oraz Niepublicznego Przedszkola Caritas nr 1 w Pile.
Na zakończenie wizyty, nasi wolontariusze otrzymali piękne serca wykonane przez pensjonariuszy placówki.

Wielkie serca Wielkie serca

autor: Wojciech Thiel

(14.11.12)

Powrót na górę strony