Marzenia do spełnienia

Data publikacji 06.11.2012

?Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie?. W pełni zgadzamy się ze słowami ...

Marzenia do spełnienia ?Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie?. W pełni zgadzamy się ze słowami Paulo Coelho, ponieważ dostrzegamy, że podczas szkolnych wyjazdów wolontaryjnych, wystarczy czasami tylko trochę chęci, zaangażowania, aby komuś pomóc, aby spełnić jego marzenie. Tak było i w tym przypadku. Podinsp. Zbigniew Bogusz ? wykładowca Zakładu Prawa naszej Szkoły, podczas urlopu, pomógł spełnić jedno z dziecięcych marzeń. Wspomagał go w tym post. Paweł Kurpiewski słuchacz kursu podstawowego z kompanii IV.
Wspomniane marzenie należało do chorego na mukowiscydozę 6-letniego Krzysia, który pragnął obejrzeć stadion we Wrocławiu, na którym rozgrywane były mecze podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej oraz odwiedzić wrocławskie zoo.
Podinsp. Zbigniew Bogusz, kiedy dowiedział się o ciężkiej chorobie chłopca, skontaktował się z Fundacją ?Mam marzenie? a następnie z podinsp. Katarzyną Wawrzyniak - naczelnik Wydziału Prewencji KMP we Wrocławiu KMP we Wrocławiu. Do akcji włączyli się także policjanci KP Wrocław Fabryczna oraz dwie fundacje: ?Mam marzenie? z Gorzowa Wielkopolskiego i ?Młody talent?, która prowadzi w Żorach Akademię Piłkarską. Drugą z wymienionych kieruje wieloletni piłkarz, Sebastian Dudek - zawodnik Śląska Wrocław, dzięki któremu Krzyś wraz z osobami towarzyszącymi mógł spotkać się z piłkarzami wspomnianego klubu i wspólnie z nimi pospacerować po murawie, zwiedzić arenę Euro 2012 i zobaczyć miejsca dostępne tylko dla zawodników oraz najważniejszych osób w państwie (m.in. lożę prezydencką).
Po pełnej wrażeń wycieczce sportowej, Krzyś udał się wraz z rodziną do zoo, gdzie czekało na niego wiele atrakcji. Najwięcej radości sprawiło mu oglądanie pokazu kotików afrykańskich oraz karmienie lemurów. Chłopiec był zachwycony, na jego twarzy malował się uśmiech, a zgromadzonym trudno było powstrzymać łzy wzruszenia. W końcu, jeszcze raz cytując wspomnianego pisarza ?dziecko może nauczyć dorosłego trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego się pragnie?.

Marzenia do spełnienia Marzenia do spełnienia Marzenia do spełnienia Marzenia do spełnienia

autor: Anna Fons

(06.11.12)

Powrót na górę strony