Ścigając sprawców zbrodni

Data publikacji 31.10.2012

Zakończyliśmy, organizowane wspólnie z Biurem Kryminalnym KGP, warsztaty szkoleniowe dot. oględzin miejsca znalezienia zwłok, w których uczestniczyli ...

Ścigając sprawców zbrodni Zakończyliśmy, organizowane wspólnie z Biurem Kryminalnym KGP, warsztaty szkoleniowe dot. oględzin miejsca znalezienia zwłok, w których uczestniczyli policjanci służby kryminalnej z komórek dochodzeniowo - śledczych komend powiatowych i miejskich wszystkich garnizonów wojewódzkich Policji.
Celem warsztatów było doskonalenie umiejętności śledczych w sprawach o zabójstwa, w tym eliminacja błędów procesowych i technicznych popełnianych na miejscach znalezienia zwłok, szersze wykorzystanie śladów kryminalistycznych ujawnionych na dowodach rzeczowych z miejsc zdarzeń, określenie możliwości współpracy śledczych z profilerem policyjnym oraz wskazanie specyfiki badania miejsc katastrof.
Wykłady, dyskusje i zajęcia praktyczne prowadzili wykładowcy Zakładu Kryminalnego oraz zaproszeni goście: mł. insp. Michał Duchniak - radca Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Biura Kryminalnego KGP, mjr Wojciech Kubica - specjalista Oddziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, podinsp. Bogdan Lach - radca Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, nadkom. Robert Sierzputowski - ekspert Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Biura Kryminalnego KGP, podinsp. Grzegorz Dyzio - ekspert Wydziału Kryminalnego Biura Kryminalnego KGP, nadkom. Marek Podsiadło - ekspert Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie, podkom. Tomasz Bargieł - koordynator Zespołu I Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP.

Ścigając sprawców zbrodni Ścigając sprawców zbrodni Ścigając sprawców zbrodni Ścigając sprawców zbrodni
Ścigając sprawców zbrodni Ścigając sprawców zbrodni Ścigając sprawców zbrodni Ścigając sprawców zbrodni

autor: Leszek Koźmiński

(31.10.12)

Powrót na górę strony