Drużyna na medal

Data publikacji 18.10.2012

Ośmioosobowa drużyna koła PTTK ?Tramppol? działającego przy NSZZ Policjantów pilskiej Szkoły Policji wzięła udział w pięciodniowym XX Jubileuszowym ...

Drużyna na medal Ośmioosobowa drużyna koła PTTK ?Tramppol? działającego przy NSZZ Policjantów pilskiej Szkoły Policji wzięła udział w pięciodniowym XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Rajdzie Górskim Służb Mundurowych Resortu Spraw Wewnętrznych ?Zakopane 2012?. Organizatorem rajdu była Komisja Turystyki działająca w resorcie spraw wewnętrznych.
W rajdzie wzięło udział 397 osób (funkcjonariusze i pracownicy Policji i Straży Granicznej wraz z rodzinami, resortowi związkowcy oraz emeryci i renciści), spośród których utworzono 35 rywalizujących między sobą drużyn pieszych i jedną drużynę rowerową.
Oprócz punktów zdobytych za przejście tras pieszych, uczestnicy walczyli o nie, biorąc udział w różnych konkursach, np. strzelania z broni krótkiej i długiej, rzutu granatem, piosenki turystycznej, sprawdzianie wiadomości o terenie. Rajd zakończył się ogniskiem, przy którym wręczone zostały puchary i nagrody. Zgodnie z klasyfikacją generalną, trzy pierwsze miejsca w konkurencji drużynowej zajęły następujące drużyny:

1. ?Łowcy Przygód? z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu (zdobywcy pucharu ufundowanego przez Komendanta Głównego Policji),
2. ?Sieradzki Szwędaczek? z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu (zdobywcy pucharu ufundowanego przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji),
3. ?Tramppol? ze Szkoły Policji w Pile (zdobywcy pucharu ufundowanego przez Przewodniczącego Komisji Turystyki w Resorcie Spraw Wewnętrznych).

Ponadto pilska drużyna otrzymała od swoich kolegów z drużyny ?Bieluchy?, reprezentującej Komendę Miejską Policji w Chełmie, maskotkę ich patrona ? ducha Bielucha.
Dodatkowego kolorytu uroczystości zakończenia rajdu dodał występ członków drużyny ?Tramppol? - laureatów konkursu piosenki rajdowej, którzy zaśpiewali wiązankę piosenek o charakterze turystycznym.

Drużyna na medal Drużyna na medal Drużyna na medal Drużyna na medal

autor: Wojciech Thiel

(18.10.12)

Powrót na górę strony