Z Gdańska i Piły

Data publikacji 18.10.2012

Szkołę odwiedzili uczniowie z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 6 w Gdańsku oraz Zespołu Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile.

Z Gdańska i Piły Szkołę odwiedzili uczniowie z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 6 w Gdańsku oraz Zespołu Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile.
Podczas zwiedzania budynku goście poznali specyfikę pracy i służby w naszej jednostce. Zapoznali się także z historią Szkoły, miejsca, w którym ma swoją siedzibę i dystynkcjami policyjnymi. Dzieci miały okazję przekonać się, czego uczą się na zajęciach młodzi policjanci i dowiedzieć się, dlaczego nie ma u nas dzwonków na przerwy ani wakacji.
Uczniowie uczestniczyli w pogadance dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia. Obejrzeli też krótki pokaz kierowania ruchem drogowym przez policjanta. Następnie wykonali pamiątkową daktyloskopię oraz zwiedzili sale oględzinowe i tematyczne, szkolną bibliotekę, galerię sztuki ?Akwarium? oraz aulę i halę sportową, gdzie przyglądali się zajęciom z technik interwencji.

Z Gdańska i Piły Z Gdańska i Piły

autor: Anna Fons

(18.10.12)

Powrót na górę strony