Zmiana u steru

Data publikacji 18.10.2012

Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki uczestniczył w uroczystości przekazania obowiązków komendanta Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Zmiana u steru Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki uczestniczył w uroczystości przekazania obowiązków komendanta Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Obowiązki po płk. Wiesławie Chrzanowskim przejął płk dr Piotr Płonka ? do niedawna komendant Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu. W ceremonii, w imieniu Ministra Obrony Narodowej, uczestniczył sekretarz Stanu w MON Czesław Mroczek oraz komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. dr Mirosław Rozmus. Ponadto w uroczystości uczestniczyli m.in.: przedstawiciele władz samorządowych, sądownictwa i prokuratury wojskowej, duchowieństwa, komendanci i dowódcy jednostek policyjnych i wojskowych współpracujących z Centrum oraz kadra kierownicza Żandarmerii Wojskowej.

Płk Chrzanowski odebrał wiele ciepłych słów, gratulacji i podziękowań za profesjonale i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Komendant Powiecki wręczył byłemu komendantowi CSŻW okolicznościowy adres oraz upominek. Płk Chrzanowski został awansowany na stanowisko komendanta Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.

Zmiana u steru Współpraca pomiędzy pilską Szkołą Policji a Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim trwa już od kilku lat, czego owocem było podpisanie porozumienia we wrześniu 2011 r. Celem tej współpracy jest m.in. podnoszenie poziomu realizacji szkolenia i doskonalenia zawodowego, np. poprzez staże zawodowe i dydaktyczne kadry nauczającej oraz rozwijanie kontaktów pomiędzy kadrą kierowniczą, kadrą dydaktyczną poprzez udział przedstawicieli Szkoły i Centrum w konferencjach, seminariach, warsztatach oraz innych formach działalności szkoleniowej i naukowej, a także prowadzenie wybranych zajęć dydaktycznych przewidzianych w programach szkolenia na zasadach wzajemności.

Wspomniana współpraca to nie tylko okolicznościowe wizyty, ale także uczestnictwo we wspólnych szkoleniach czy realizacja przedsięwzięć. I tak np. podczas tegorocznej edycji Turnieju Klas Policyjnych, w ramach miasteczka policyjnego żołnierze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie zaprezentowali pokaz interwencji ? zatrzymania niebezpiecznego przestępcy oraz przeszukania pojazdu z użyciem psa do wykrywania narkotyków. Przedstawiciele Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim zaprezentowali natomiast swój dorobek wydawniczy, sprzęt specjalistyczny, wyposażenie prewencyjne, symulator wypadku oraz pojazdy Żandarmerii Wojskowej.

Zmiana u steru Zmiana u steru Zmiana u steru Zmiana u steru

autor: Anna Fons

Zdjęcia: Bartosz Klepczyński

(18.10.12)

Powrót na górę strony