Inauguracja roku szkolnego

Data publikacji 03.09.2012

Dziś miała miejsce uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

Inauguracja roku szkolnego Dziś miała miejsce uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Uczestniczyli w niej uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Naszą Szkołę reprezentował zastępca komendanta ds. dydaktycznych mł. insp. Piotr Gaca (który, poza ww. uroczystością, wziął również udział w obchodach powiatowych i miejskich inauguracji roku szkolnego). Obecny był również kapelan Szkoły ks. dr Władysław Nowicki.
Po wprowadzeniu sztandaru dyrektor Zespołu Szkół, Maria Kubica życzyła powodzenia i wytrwałości wszystkim uczniom oraz podziękowała tym, którzy podczas wakacji pracowali, jako wolontariusze, zbierając fundusze na budowę hospicjum stacjonarnego w Pile.
W czasie gali rozdano legitymacje szkolne osobom, które uzyskały najwyższa liczbę punktów przy rekrutacji. Zgodnie z tradycją, odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych uczniów. Nie zabrakło także części artystycznej (recytacje, piosenki, taniec z szarfami).
W bieżącym roku naukę w Zespole Szkół rozpoczęło 682 uczniów, a wśród nich 137 w czterech pierwszych klasach o profilu policyjnym.

Inauguracja roku szkolnego Inauguracja roku szkolnego Inauguracja roku szkolnego Inauguracja roku szkolnego
Inauguracja roku szkolnego Inauguracja roku szkolnego Inauguracja roku szkolnego Inauguracja roku szkolnego

autor: Anna Fons

(03.09.12)

Powrót na górę strony