Pieszy - jak zmniejszyć liczbę ofiar - 2011 - Szkoła Policji w Pile

Pieszy - jak zmniejszyć liczbę ofiar

Data publikacji 07.11.2011

Ograniczeniu liczby ofiar ? pieszych uczestników ruchu drogowego poświęcona była konferencja, która odbyła się 23 września w ...

Pieszy - jak zmniejszyć liczbę ofiar Ograniczeniu liczby ofiar ? pieszych uczestników ruchu drogowego poświęcona była konferencja, która odbyła się 23 września w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile. Przedsięwzięcie związane było z drugim tygodniem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stałym elementem współpracy naszej Szkoły z pilskim Word-em jest wzajemna obecność przedstawicieli obu podmiotów na organizowanych konferencjach. Tym razem Szkołę reprezentował kom. Marcin Bartol. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele innych podmiotów na co dzień mających wpływ na bezpieczeństwo pieszych jak np. Powiatowe Zarządy Dróg, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Komenda Powiatowa Policji w Pile, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Efektem było nakreślenie kierunków wzajemnej współpracy na najbliższe lata, gdyż tylko synergiczne oddziaływanie wszystkich podmiotów może przynieść przełamanie niepokojących statystyk i podniesienie poziomu bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa pieszych, na polskich drogach. Jednym z nich jest akcja bezpłatnego przekazywania kamizelek odblaskowych przez pilski WORD najbardziej zagrożonym pieszym ? zwłaszcza dzieciom. Należy dodać, iż dzięki współpracy z Word-em, nasza Szkoła aktywnie uczestniczy w trakcie spotkać z dziećmi i młodzieżą w kolportażu elementów podnoszących poziom ich bezpieczeństwa na drodze.

Pieszy - jak zmniejszyć liczbę ofiar Pieszy - jak zmniejszyć liczbę ofiar Pieszy - jak zmniejszyć liczbę ofiar

autor: Marcin Bartol

(27.09.11)