Przeciwdziałanie pirackim praktykom - 2011 - Szkoła Policji w Pile

Przeciwdziałanie pirackim praktykom

Data publikacji 07.11.2011

Kradzież sygnału telewizyjnego to nie tylko kradzież dóbr intelektualnych, ale też dewastacja mienia, skutkująca pogorszeniem jakości sygnału telewizyjnego, ...

Przeciwdziałanie pirackim praktykom Kradzież sygnału telewizyjnego to nie tylko kradzież dóbr intelektualnych, ale też dewastacja mienia, skutkująca pogorszeniem jakości sygnału telewizyjnego, awariami i przerwami w jego odbiorze. Operatorzy telewizji kablowych są narażeni na włamania do skrzynek na klatkach schodowych, nielegalne podłączenia, instalacje filtrów do odbioru płatnych kanałów. Dzięki ścisłej współpracy Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ z organami ścigania, osoby mające związek z opisywanym procederem nie czują się dziś już tak bezkarni.

Od kilku lat stowarzyszenie SYGNAŁ organizuje szkolenia i seminaria dla Policji oraz prokuratury, w których udział wzięło już kilka tysięcy osób. Do grona tych osób należą również słuchacze kursu zawodowego podstawowego, którym Zbigniew Taraś ? wiceprezes wspomnianego stowarzyszenia oraz Dariusz Poniatowski z Cyfrowego Polsatu ? przybliżyli tematykę związaną z kradzieżą sygnału telewizyjnego, regulacje prawne oraz sposoby ujawniania i ścigania sprawców tego procederu.

autor: Krzysztof Opaliński

(22.09.11)