Goście z Żandarmerii Wojskowej

Data publikacji 07.11.2011

W powszechnej świadomości pilan (zwłaszcza tych nieco starszych), nasze miasto nierozerwalnie związane jest z mundurem. W grodzie Staszica ...

Goście z Żandarmerii Wojskowej W powszechnej świadomości pilan (zwłaszcza tych nieco starszych), nasze miasto nierozerwalnie związane jest z mundurem. W grodzie Staszica od dawna mieszkało lub tymczasowo przebywało wielu policjantów, żołnierzy i kolejarzy. Mogli się o tym przekonać również nasi wczorajsi goście: płk Wiesław Chrzanowski ? Komendant Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, mjr Piotr Siuchninski ? Kierownik Cyklu Kryminalnego Centrum i pan Bogumił Sakowski z Wydziału Dydaktycznego Centrum.

Po uroczystym podpisaniu porozumienia, goście zwiedzili salę pamięci nieistniejącej już Wyższej Oficerskiej Szkoły Samochodowej w Pile, którą prowadzą jej absolwenci: ppłk rez. Bronisław Bilik oraz mjr rez. Wiesław Andrzejewski

Goście zwiedzili także cmentarz jeniecki w Leszkowie, gdzie pochowano około 3000 jeńców wojennych z armii państw ententy z okresu I wojny światowej. Po nekropolii oprowadził ich pasjonat dziejów naszego miasta Jan Szwedziński, który przedstawił historię tego miejsca oraz zaprezentował serię zdjęć obrazujących codzienne życie w obozie.

Goście z Żandarmerii Wojskowej Goście z Żandarmerii Wojskowej Goście z Żandarmerii Wojskowej Goście z Żandarmerii Wojskowej

autor: Anna Fons

(22.09.11)

Powrót na górę strony