Gorąca środa - 2011 - Szkoła Policji w Pile

Gorąca środa

Data publikacji 07.11.2011

Jak w każdą środę, słuchacze ze Szkoły wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi. Ten specyficzny ?lek? jest w okresie wakacyjnym szczególnie ważny, ...

Gorąca środa Jak w każdą środę, słuchacze ze Szkoły wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi. Ten specyficzny ?lek? jest w okresie wakacyjnym szczególnie ważny, gdyż to właśnie w sezonie urlopowym wzrasta zapotrzebowanie na krew. 12 wolontariuszy oddało w sumie 5,4 litra krwi. W tej grupie znalazły się równiez osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się podzielić cząstka siebie z potrzebującymi.

Z uwagi na to, że Terenowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ma swoją siedzibę w pilskim Szpitalu Specjalistycznym, słuchacze odwiedzli małych pacjantów przebywających na Oddziale Dziecięcym, którym przekazali zebrane przez siebie zabawki i maskotki.

Gorąca środa Tego samego dnia słuchacze odwiedzili Centrum Charytatywno-Opiekuńcze CARITAS w Pile, gdzie prowadzony jest Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Na ręce dyrektora Caritas zostały przekazane zgromadzone środki czystości.

Przedstawiciele samorządu zapoznali się również z zadaniami Centrum oraz celami działalności placówki. Zwiedzenie pracowni zakończyło się wspólnym spotkaniem.

Gorąca środa Gorąca środa Gorąca środa Gorąca środa
  Gorąca środa Gorąca środa  

autorzy: Wojciech Thiel, Paulina Winiecka

(05.08.11)