Nie igrać z ogniem

Data publikacji 07.11.2011

?Postępowanie technika kryminalistyki na miejscu pożaru? było tematem spotkania z cyklu KNOW HOW. Tym razem prelekcję poprowadził asp. szt. Paweł Leśniewski ...

Nie igrać z ogniem ?Postępowanie technika kryminalistyki na miejscu pożaru? było tematem spotkania z cyklu KNOW HOW. Tym razem prelekcję poprowadził asp. szt. Paweł Leśniewski z Zespołu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Pile.

Policjant przedstawił słuchaczom kursu podstawowego ślady opaleń i okopceń, których analiza może doprowadzić do odnalezienia miejsca zaistnienia pożaru. Zaprezentował również ślady świadczące o podpaleniu lub wadliwym działaniu instalacji elektrycznej. Podczas spotkania asp. Leśniewski omówił algorytm postępowania i prowadzenia oględzin pogorzeliska. Zaprezentował także przewody elektryczne z cechami zwarcia, działania wysokiej temperatury oraz ?zmostkowania? topikowych bezpieczników. Policjant przedstawił słuchaczom zabezpieczone stopione plastikowe pojemniki z cieczą łatwopalną, elementy uzwojone silników elektrycznych z cechami zwarcia oraz próbki pobrane z pogorzeliska do badań fizykochemicznych.

Prelekcja asp. szt. Pawła Leśniewskiego była kolejną z serii poświęconej zjawiskom pożarów.

Nie igrać z ogniem Nie igrać z ogniem Nie igrać z ogniem

autor: Anna Fons

(28.07.11)

Powrót na górę strony