Na pierwszy ogień

Data publikacji 07.11.2011

Z uwagi na to, że latem dochodzi do największej liczby pożarów, to właśnie im zostały poświecone trzy najbliższe spotkania z cyklu KNOW HOW. Pierwsze spotkanie,...

Na pierwszy ogień Z uwagi na to, że latem dochodzi do największej liczby pożarów, to właśnie im zostały poświecone trzy najbliższe spotkania z cyklu KNOW HOW.

Pierwsze spotkanie, które przeprowadził wykładowca Zakładu Kryminalnego Szkoły ? nadkom. Wojciech Miś, dotyczyło sposobów i metod ustalania wstępnej przyczyny pożaru.

Na pierwszy ogień Wykładowca scharakteryzował typy podpaleń, opowiedział o algorytmach postępowania oraz przybliżył specyfikę przeprowadzania oględzin na miejscu pożaru. Omówił także proces rozprzestrzeniania się ognia w pojeździe mechanicznym. Duże zainteresowanie wśród przybyłych słuchaczy wzbudziły informacje dotyczące praktycznych aspektów badania śladów pobranych z miejsca pożaru. Ponadto zgromadzeni dowiedzieli się m.in. jakie wnioski można wyciągnąć na podstawie oględzin szkła okiennego (uszkodzenia mechaniczne, termiczne).

We wtorek oraz w środę o godz. 16.00 odbędą się kolejne spotkania poświęcone pożarom, o których opowiedzą: asp. sztab. Paweł Leśniewski (KPP w Pile) ? ?Postępowanie technika kryminalistyki na miejscu pożaru? oraz st. kpt. Maciej Kubacki (PSP w Pile) ?Metodyka ustalania przyczyn powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów?.

Wspomniany cykl spotkań odbywa się z inicjatywy Zakładu Kryminalnego Szkoły oraz w ramach cyklu KNOW HOW. Są to wykłady prowadzone przez specjalistów z wielu dziedzin nauki, podczas których dzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem.

autor: Anna Fons

(26.07.11)

Powrót na górę strony