Tym razem z Krajenki - 2011 - Szkoła Policji w Pile

Tym razem z Krajenki

Data publikacji 07.11.2011

Naszą Szkołę odwiedzili podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Krajence. Goście zapoznali się z historią Szkoły i jej ponad 80-letnego budynku.

Tym razem z Krajenki Naszą Szkołę odwiedzili podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Krajence. Goście zapoznali się z historią Szkoły i jej ponad 80-letnego budynku. Zwiedzili z czytelnią, w której znajduje się ponad 43 tysiące woluminów. Duże wrażenie zrobiła na nich szkolna galeria sztuki ?Akwarium? i sale oględzinowe, gdzie młodzież zapoznała się ze śladami, które można ujawnić na miejscu zdarzenia.

Tym razem z Krajenki Uczniowie mieli także okazję spojrzeć na plac Staszica z balkonu, z którego według legendy w 1932 roku miał przemawiać Adolf Hitler. Na zakończenie goście wykonali pamiątkową daktyloskopię oraz wysłuchali pogadanki (ilustrowanej prezentacją multimedialną), poświęconej uzależnieniom i szkodliwości narkotyków i dopalaczy, którą przeprowadził podinsp. Jarosław Zientkowski ? starszy wykładowca Zakładu Kryminalnego Szkoły.

autor: Anna Fons

(01.07.11)