Żużel a prawo

Data publikacji 07.11.2011

Prawnym problemom sportu żużlowego poświęcona była konferencja naukowa, zorganizowana przez Wyższą Szkołę Humanistyczną w Lesznie ...

Żużel a prawo Prawnym problemom sportu żużlowego poświęcona była konferencja naukowa, zorganizowana przez Wyższą Szkołę Humanistyczną w Lesznie oraz Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego. Pośród przedstawionych wystąpień szczególne zainteresowanie wzbudziły wykłady poświęcone odpowiedzialności cywilnej organizatorów imprezy sportowej, zakazowi stadionowemu, ryzyku sportowemu oraz odpowiedzialności sędziego sportu żużlowego za narażenie życia i zdrowia zawodników. Szkoła Policji w Pile reprezentowana była przez wykładowcę Zakładu Prawa, podinsp. Leszka Gruntkowskiego.

autor: Krzysztof Opaliński (22.06.11)
Powrót na górę strony