Dzień Dawcy Szpiku Kostnego - 2011 - Szkoła Policji w Pile

Dzień Dawcy Szpiku Kostnego

Data publikacji 07.11.2011

Jest to miękka, silnie ukrwiona, mająca gąbczastą konsystencję tkanka znajdująca się jamach szpikowych trzonów kości długich oraz w licznych małych ...

Dzień Dawcy Szpiku Kostnego Jest to miękka, silnie ukrwiona, mająca gąbczastą konsystencję tkanka znajdująca się jamach szpikowych trzonów kości długich oraz w licznych małych jamkach w tzw. istocie gąbczastej wszystkich kości. Mowa oczywiście o szpiku kostnym, który wraz z zawartymi w nim komórkami macierzystymi wytwarza niezbędne dla życia komórki krwi. Okazją do wspomnienia o nim jest Dzień Dawcy Szpiku Kostnego, który odbył się wczoraj w Szkole. 139 osób poddało się procedurze badań, która będzie podstawą do rejestracji i ewentualnego dawstwa komórek.

Akcja została zorganizowana przez Fundację DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska) oraz samorząd słuchaczy, z przesłaniem dla Izabeli - mieszkanki pobliskiego Złotowa, cierpiącej na ostrą białaczkę. Inicjatorką przedsięwzięcia była lekarz p. Iwona Kukla-Siwecka.

Akcja była kolejną inicjatywą o charakterze wolontaryjnym w naszej Szkole.

Dzień Dawcy Szpiku Kostnego Dzień Dawcy Szpiku Kostnego

autor: Anna Fons

(21.06.11)