Tydzień wolontariatu

Data publikacji 07.11.2011

Miniony tydzień stał w Szkole pod znakiem wolontariatu. Terenowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pile wzbogacił się o prawie ...

Tydzień wolontariatu Miniony tydzień stał w Szkole pod znakiem wolontariatu. Terenowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pile wzbogacił się o prawie 4 litry krwi, oddane przez grupę słuchaczy kompanii IV. Była to już kolejna środa, która upłynęła pod znakiem honorowego oddawania tego najcenniejszego z lekarstw.

Ważnym punktem była też wizyta grupy wolontariuszy na oddziale dzieci starszych Szpitala Specjalistycznego w Pile. Słuchacze przekazali zebrane wcześniej przez kompanię VI maskotki i bajki, które z pewnością uprzyjemnią pobyt dzieci w szpitalu.

Tydzień wolontariatu Żywym przykładem pracy naszych wolontariuszy były odwiedziny podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Zorganizowaliśmy tam wspólny piknik, w ramach którego odbyły się zawody oraz gry i zabawy. Bardzo pouczające było spotkanie z terapeutami pracującymi w placówce, dotyczące udzielania pomocy potrzebującym. Wiedzy z tego zakresu nigdy nie jest za dużo, tym bardziej, że dla niektórych słuchaczy było to pierwsze spotkanie z ludźmi niepełnosprawnymi intelektualnie. Podczas wizyty funkcjonariusze zwiedzili sale, w których uczą się i pracują uczestnicy WTZ oraz zapoznali się z codziennym funkcjonowaniem placówki. Działania na tym polu to nie tylko nauka, ale kształtowanie ważnej części ludzkiej wrażliwości - bo przecież dobro przyciąga dobro.

Tydzień wolontariatu Tydzień wolontariatu Tydzień wolontariatu Tydzień wolontariatu
  Tydzień wolontariatu Tydzień wolontariatu  

autor: Wojciech Thiel

(17.06.11)

Powrót na górę strony