?Niebieska? krew

Data publikacji 07.11.2011

Krew to jeden z najważniejszych płynów ustrojowych w organizmie człowieka. Różne sytuacje życiowe mogą powodować jej utratę. Przy niewielkich ...

?Niebieska? krew Krew to jeden z najważniejszych płynów ustrojowych w organizmie człowieka. Różne sytuacje życiowe mogą powodować jej utratę. Przy niewielkich ubytkach nasz organizm jest w stanie sam je zregenerować. Większe krwotoki jednak stwarzają realne zagrożenie życia lub zdrowia, dlatego zawsze istnieje zapotrzebowanie na ten najcenniejszy z leków.

Grupa ośmiu słuchaczy - wolontariuszy Szkoły uczestniczyła w akcji oddawania krwi. Wielu z nich oddaje krew honorowo i mają na swoim koncie kilkanaście oddanych litrów. Posterunkowy Piotr Merta oddaje krew już od ponad 13 lat. Pierwszy raz zdecydował się na to jako uczeń technikum. Od tego czasu oddał już 33,69 litrów.

?Niebieska? krew Jest wiele podobnych osób, które przyszły oddać krew jako uczniowie, a po ukończeniu szkoły nadal przychodzą, ponieważ zrozumieli, że w ten sposób mogą uratować komuś życie.

Zachęcamy wszystkich, aby spróbowali, jaką radość przynosi świadomość bycia potrzebnym. W końcu nie każdy ma okazję przyczynić się na co dzień do ratowania życia.

autor: Wojciech Thiel

(03.06.11)

Powrót na górę strony