Historia fotografii kryminalistycznej - 2011 - Szkoła Policji w Pile

Historia fotografii kryminalistycznej

Data publikacji 07.11.2011

Cykl KNOW HOW, w ramach którego organizowane są w Szkole spotkania z ekspertami z różnych dziedzin nauki, cieszy się dużym zainteresowaniem ...

Historia fotografii kryminalistycznej Cykl KNOW HOW, w ramach którego organizowane są w Szkole spotkania z ekspertami z różnych dziedzin nauki, cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno słuchaczy, jak i kadry. Ostatnie takie spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Zakładu Kryminalnego Szkoły i poświęcone było fotografii kryminalistycznej, czyli systemowi metod, środków i sposobów stosowanych podczas wykonywania zdjęć utrwalających czynności procesowe, operacyjne i badawcze.

Celem fotografii kryminalistycznej jest ujawnianie popełnionych przestępstw i ich sprawców, utrwalanie, dla dalszego postępowania, obiektywnego materiału, ale również, wbrew pozorom, zapobieganie popełnianiu przestępstw.

Spotkanie poprowadził wykładowca Zakładu Kryminalnego Szkoły podinsp. Mariusz Podgórski. Przedstawił on historię fotografii, postaci wybitnych fotografów, podstawowy podział technik fotograficznych i fotografii kryminalistycznej (fotografia dokumentacyjna, badawcza, śledczo-operacyjna, śledczo-badawcza). Wystąpienie ilustrowane było prezentacją multimedialną, a uczestniczący w nim policjanci z kursu podstawowego mieli okazję zaznajomić się ze sprzętem fotograficznym.

Historia fotografii kryminalistycznej Historia fotografii kryminalistycznej Historia fotografii kryminalistycznej Historia fotografii kryminalistycznej

autor: Anna Fons

(03.06.11)