Coolturalne zakończenie roku

Data publikacji 06.06.2011

Wszyscy już wiemy, ze nasza Szkoła kulturą stoi. Dwa lata temu otrzymaliśmy nagrodę od Starosty Pilskiego, ubiegły rok kończyliśmy z nagrodą od ...

Coolturalne zakończenie roku Wszyscy już wiemy, ze nasza Szkoła kulturą stoi. Dwa lata temu otrzymaliśmy nagrodę od Starosty Pilskiego, ubiegły rok kończyliśmy z nagrodą od Prezydenta Miasta Piły. W tym także mamy czym się pochwalić. Szkolna animatorka kultury, pani Anna Fons, znalazła się wśród laureatów dorocznych nagród Starosty Pilskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Pani Anna otrzymała nagrodę za nowatorskie przedsięwzięcia w działalności kulturalnej i upowszechnianiu kultury. Takich przedsięwzięć było sporo, nie tylko w Szkole, gdzie organizowała wykłady, prelekcje, koncerty i wystawy w galerii sztuki Akwarium, ale także poza nią. W Pilskim Domu Kultury odbyła się wystawa jej prac fotograficznych pt. "Królowa Luiza w Pile, czyli Piła (nie)znana", która w niekonwencjonalny sposób promowała historię miasta. Coolturalne zakończenie roku Pani Anna zaangażowała się także w projekt "W poszukiwaniu tożsamości kulturowej miasta" i zaprezentowała swoje zdjęcie oraz opowieść o dziejach rodziny w książce pod tym właśnie tytułem. Oprócz tego wzięła udział w II Pikniku Historycznym w Ujściu oraz pracowała jako przewodnik dziennikarzy polonijnych, którzy przyjechali na inscenizację bitwy pod Dąbkami. Uczestnicząc w działaniach promocyjnych wygłosiła wykład podczas konferencji promującej klaster turystyczny DOLINA NOTECI. Do tego wszystkiego Pani Anna Fons działa społecznie, jest wolontariuszem, krwiodawcą, a w wolnych chwilach (których jest niewiele), pisze artykuły poświęcone ludziom kultury oraz promujące Piłę i jej historię..

Wręczenie nagrody odbyło się podczas podsumowania roku w kulturze i sporcie w powiecie pilskim. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu, instytucji, organizacji i stowarzyszeń. Naszą Szkołę reprezentował Komendant insp. Jerzy Powiecki.

Coolturalne zakończenie roku Coolturalne zakończenie roku Coolturalne zakończenie roku Coolturalne zakończenie roku

autor: Dorota Witkowska

(17.12.10)

Powrót na górę strony