Klasy policyjne 2006-2010 w obiektywie

Data publikacji 06.06.2011

Takie motto przyświecało uroczystej akademii zorganizowanej dla licealistów z klas o profilu policyjnym uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile.

Klasy policyjne 2006-2010 w obiektywie Takie motto przyświecało uroczystej akademii zorganizowanej dla licealistów z klas o profilu policyjnym uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile.

Klasy policyjne 2006-2010 w obiektywie Początki, jak to przeważnie bywa, były trudne, ale jak pokazała historia, był to strzał w przysłowiowa dziesiątkę. Porozumienie w sprawie współpracy Szkoły ze wspomnianym ZSP zostało zawarte, pod patronatem starosty pilskiego, 22 czerwca 2006 r. Współpraca ta od samego początku miała (i ma nadal) na celu kształtowanie pożądanych społecznych postaw uczniów oraz przekazywanie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w ramach ścieżki przedmiotowej ?Wybrane zagadnienia bezpieczeństwa publicznego?. Są one realizowane w siedmiu blokach tematycznych przez cały okres nauki, tj. przez trzy lata. Zajęcia prowadzone są głównie przy pomocy aktywizujących metod nauczania i znaczna ich część poświecona jest praktycznym aspektom służby policyjnej.

Klasy policyjne 2006-2010 w obiektywie Współpraca pomiędzy szkołami przyniosła dodatkowe efekty w postaci organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzących klasy o profilu policyjnym. W bieżącym roku została rozegrana już druga edycja tego turnieju, a obecnie trwają przygotowania do jego trzeciej odsłony. Założenia twórców programu już owocują bardziej świadomym ubieganiem się absolwentów tych klas o przyjęcie do służby w Policji.

autor: Wojciech Thiel

(16.12.10)

Powrót na górę strony