Popołudnie z Baronem - 2010 - Szkoła Policji w Pile

Popołudnie z Baronem

Data publikacji 06.06.2011

Któż nie nucił sobie choć raz ?Wielka sława to żart??? Tę niezapomnianą melodię autorstwa Johanna Straussa II znają wszyscy, a kochają romantycy i melomanii.

Popołudnie z Baronem Któż nie nucił sobie choć raz ?Wielka sława to żart??? Tę niezapomnianą melodię autorstwa Johanna Straussa II znają wszyscy, a kochają romantycy i melomanii. Wśród nich wielu pochodzi z naszej Szkoły, a najlepszym tego dowodem jest liczny udział funkcjonariuszy, pracowników, policyjnych emerytów i ich przyjaciół w mikołajkowym wyjeździe na operetkę ?Baron cygański? do Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Popołudnie z Baronem Podczas przedstawienia miłośnicy ?podkasanej muzy? jak żartobliwie określa się właśnie operetkę, mieli okazję uczestniczyć w niezwykle widowiskowej uczcie. Nic w tym dziwnego, ?Baron cygański? to jedno z najpopularniejszych i najbardziej lubianych dzieł Johanna Straussa II, słusznie okrzyknięte arcydziełem już wkrótce po pierwszym wystawieniu. Operetka opowiada o perypetiach uczuciowych pięknej Cyganki Saffi i młodego węgierskiego szlachcica Sandora Barinkaya, który w wyniku splotu rozmaitych wydarzeń zostaje tytułowym cygańskim baronem.

Popołudnie z Baronem Oprócz wątku romantycznego na scenie króluje przede wszystkim wspaniała muzyka ? chwytliwe arie i kuplety czy pełne namiętności cygańskie pieśni perfekcyjnie wykonane z towarzyszeniem chóru, baletu i orkiestry. Do tego wszystkiego przepiękne dekoracje, cudowne kostiumy i znakomici artyści, wśród których w jednej z głównych ról wystąpił Mirosław Kin - rodowity pilanin, którego mogliśmy podziwiać m.in. podczas zeszłorocznych Maryjek. Za swój występ artysta otrzymał od nas kwiaty i specjalne podziękowania.

Zdjęcia z przedstawienia autorstwa Romana Lipigórskiego pochodzą ze strony internetowej Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Popołudnie z Baronem Popołudnie z Baronem Popołudnie z Baronem Popołudnie z Baronem
Popołudnie z Baronem Popołudnie z Baronem Popołudnie z Baronem Popołudnie z Baronem

autor: Anna Fons

(06.12.10)