Przez cały rok - 2010 - Szkoła Policji w Pile

Przez cały rok

Data publikacji 06.06.2011

Początek grudnia to czas, w którym zaczynamy intensywniej myśleć o zbliżających się świętach. Przypomina nam o tym wszystko wokół: zaśnieżona ...

Przez cały rok Początek grudnia to czas, w którym zaczynamy intensywniej myśleć o zbliżających się świętach. Przypomina nam o tym wszystko wokół: zaśnieżona przyroda, wystawy sklepowe pełne kolorowych lampek, choinek i prezentów. Aby także i ci, którzy potrzebują rozmowy i uśmiechu mogli wczuć się w tę wyjątkową atmosferę, z inicjatywy Samorządu Szkolnego, słuchacze-wolontariusze z kompanii IV i VI kursu podstawowego odwiedzili zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Zorganizowano tam spotkanie andrzejkowo-mikołajkowe. Policjanci zawieźli podopiecznym placówki słodycze i środki czystości (część z nich została przekazana także dla WTZ w Leżenicy).

Funkcjonariusze zwiedzili DPS, po którym oprowadzał ich m.in. Jerzy Kowalewski - emerytowany policjant naszej Szkoły, obecnie pracownik rzadkowskiego DPS-u, a oprócz tego wolontariusz, krwiodawca i człowiek o wielkim sercu. Policyjni wolontariusze sami przyznają, że ta wizyta wywarła na nich spore wrażenie, skłoniła do refleksji, pozwoliła nabrać dystansu i pokory wobec życia. Na pewno takie spotkania (dla niektórych pierwsze w życiu) z ludźmi niepełnosprawnymi intelektualnie, mogą przydać się im w czasie policyjnej służby. Szkolni wolontariusze spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem, nie obyło się bez tradycyjnej rozmowy z opiekunami i wychowawcami DPS-u, którzy opowiedzieli policjantom o funkcjonowaniu placówki, radościach i smutkach dnia codziennego. Na zakończenie wizyty policjanci otrzymali drobne upominki wykonane przez podopiecznych DPS-u. Mimo śniegu za oknem, nasze serca są otwarte na drugiego człowieka przez cały rok. Serdecznie dziękujemy wszystkim policyjnym wolontariuszom.

Przez cały rok Przez cały rok Przez cały rok Przez cały rok

autor: Anna Fons

(02.12.10)