XV-lecie NSZZ PP - 2010 - Szkoła Policji w Pile

XV-lecie NSZZ PP

Data publikacji 06.06.2011

Z udziałem I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kazimierza Szwajcowskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Krzysztofa Jarosza ...

XV-lecie NSZZ PP Z udziałem I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kazimierza Szwajcowskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Krzysztofa Jarosza, Wicewojewody Wielkopolskiego Przemysława Pacia oraz przedstawicieli organizacji związkowych, MSWiA, samorządowców, pocztów sztandarowych, w stolicy Wielkopolski odbyły się ogólnopolskie obchody XV-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. W uroczystościach wzięli udział także Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki oraz dwie delegatki NSZZ PP Szkoły: Lucyna Gruntkowska (wiceprzewodnicząca) oraz Anna Fons (sekretarz). Uroczystości rozpoczęto od złożenia kwiatów pod pomnikiem ku czci pomordowanych policjantów II Rzeczypospolitej z województwa poznańskiego. Główne obchody odbyły się w Teatrze Wielkim, gdzie wręczono odznaczenia państwowe, resortowe oraz listy gratulacyjne. Uczestnicy obchodów, po zakończeniu części oficjalnej, mieli okazję obejrzeć dzieło Stanisława Moniuszki - ?Straszny Dwór? w znakomitym wykonaniu artystów poznańskiej opery.

autor: Anna Fons

(30.11.10)