Goście z Siódemki - 2010 - Szkoła Policji w Pile

Goście z Siódemki

Data publikacji 06.06.2011

Pędzelki z włókna szklanego i puchu marabuta, proszki daktyloskopijne czy numerki znane z telewizyjnych seriali, służące do zaznaczania śladów - dla policjantów to rutyna ...

Goście z Siódemki Pędzelki z włókna szklanego i puchu marabuta, proszki daktyloskopijne czy numerki znane z telewizyjnych seriali, służące do zaznaczania śladów - dla policjantów to rutyna zamknięta w walizce kryminalistycznej, jednak dla naszych dzisiejszych gości - uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile - to coś fascynującego. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się także ze śladami, jakie można ujawnić na miejscu zdarzenia, dowiedziały się co kryje się pod pojęciami: cheiloskopia, osmologia czy otoskopia. Przypomniały sobie również zasady pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zobaczyły sale tematyczne i pomieszczenia oględzinowe Szkoły. Jak podczas każdej wycieczki, także i teraz uczniowie poznali historię Szkoły i jej budynku, odwiedzając zakamarki biblioteki, oglądając zabytkowe witraże znajdujące się w auli i szkolnej galerii sztuki ?Akwarium?. Goście, podczas wizyty na strzelnicy, zapoznali się z rodzajami broni używanymi przez Policję, obejrzeli także film pt. ?Z rowerem za pan brat? przedstawiający zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Jego znakomitym uzupełnieniem była prezentacja kierowania ruchem przedstawiona przez podkom. Artura Kulczaka - młodszego wykładowcę Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły, który odpowiedział na wiele pytań młodych gości.

Goście z Siódemki Goście z Siódemki

autor: Anna Fons

(30.11.10)