Po słonecznej świata stronie - 2010 - Szkoła Policji w Pile

Po słonecznej świata stronie

Data publikacji 06.06.2011

Aby choć na chwilę zapomnieć o deszczowej aurze, która nastała za oknem, proponujemy Państwu odwiedzenie szkolnej galerii sztuki ?Akwarium?, w której otwarto nową wystawę.

Po słonecznej świata stronie Aby choć na chwilę zapomnieć o deszczowej aurze, która nastała za oknem, proponujemy Państwu odwiedzenie szkolnej galerii sztuki ?Akwarium?, w której otwarto nową wystawę. Nosi ona tytuł ?Po słonecznej świata stronie? i zaprezentowane na niej zostały prace malarskie trzech słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile - pań: Krystyny Bednarek, Aleksandry Gromadzińskiej i Marii Starszak.

Po słonecznej świata stronie W wernisażu wystawy uczestniczyli: komendant Szkoły, insp. Jerzy Powiecki, zastępca komendanta, insp. Witold St. Majchrowicz, kadra oraz zaproszeni goście, w tym mieszkańcy Piły. Na wystawie, zgodnie z jej tytułem, możemy zobaczyć pełne kolorów pejzaże, martwą naturę i abstrakcję. Autorki dzieł (z wykształcenia dwie panie są inżynierami budownictwa, natomiast jedna jest pielęgniarką) zgodnie twierdzą, że malowanie daje im spokój i wyciszenie. Po słonecznej świata stronie Dzięki swojej twórczości potrafią dostrzec piękno w najdrobniejszej rzeczy, są bardziej wrażliwe na szczegóły otaczającego świata. Artystki należą do grupy PLASTYKA założonej na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Pile, współpracują też z Grupą Plastyczną ATELIER w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej, a także ze znaną artystką ? plastykiem Ewą Podolak.

Wystawa będzie czynna do końca listopada. Serdecznie zapraszamy.

Po słonecznej świata stronie Po słonecznej świata stronie Po słonecznej świata stronie Po słonecznej świata stronie
Po słonecznej świata stronie Po słonecznej świata stronie Po słonecznej świata stronie Po słonecznej świata stronie

autor: Anna Fons

(18.11.10)