KOSOWO - CAMP BONDSTEEL - 2010 - Szkoła Policji w Pile

KOSOWO - CAMP BONDSTEEL

Data publikacji 06.06.2011

W przedostatnią niedzielę października na terenie jednej z największych baz amerykańskich w Europie - Camp Bondsteel w Kosowie odbył się bieg ...

KOSOWO CAMP BONDSTEEL W przedostatnią niedzielę października na terenie jednej z największych baz amerykańskich w Europie - Camp Bondsteel w Kosowie odbył się bieg ARMY TEN-MILER SHADOW RUN. Jest to coroczna impreza organizowana w Waszyngtonie i wszystkich miejscach na świecie, gdzie amerykańskie wojska pełnią służbę. W biegu po wzgórzach Kosowa wzięli udział polscy żołnierze pełniący służbę w XXIII zmianie PKW KFOR Kosowo i polscy policjanci z komponentu EULEX Kosovo Police. Trasa przebiegała głównie wewnątrz bazy umiejscowionej na kilkunastu wzgórzach. Pogoda dopisała uczestnikom, którzy mieli do pokonania trasę o dystansie 10 mil (16,1 km). Biegacze reprezentowali różne narodowości, wśród nich było 10 Polaków (pięciu żołnierzy KFOR stacjonujących w bazie i pięciu polskich policjantów z policyjnego komponentu misji EULEX). Zwycięzcą został polski policjant Krzysztof Jenorowski. W biegu uczestniczył również wykładowca Szkoły nadkom. Roman Rauhut z Zakładu Prawa.

KOSOWO CAMP BONDSTEEL KOSOWO CAMP BONDSTEEL KOSOWO CAMP BONDSTEEL KOSOWO CAMP BONDSTEEL

autor: Roman Rauhut

(03.11.10)