20.10.2010 - Taka data nie powtórzy się nigdy - 2010 - Szkoła Policji w Pile

20.10.2010 - Taka data nie powtórzy się nigdy

Data publikacji 06.06.2011

Wiedzą o tym nie tylko myśliciele i filozofowie: życie jest podróżą w nieznane, a każda z wypraw czegoś nas uczy, przynosząc ze sobą nowe doświadczenia ...

20.10.2010 - ?Taka data nie powtórzy się nigdy? Wiedzą o tym nie tylko myśliciele i filozofowie: życie jest podróżą w nieznane, a każda z wypraw czegoś nas uczy, przynosząc ze sobą nowe doświadczenia i umiejętności. I wcale nie musi to być daleka podróż, ale czasem bywa, że na nowo odkrywamy coś, co znajduje się tylko kilka domów i ulic od naszego mieszkania. Wiedzą o tym członkowie pilskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Na co dzień pasjonaci, których porywa zew przygody, fascynuje piękno natury i bezkresne krajobrazy, odwiedzili nas w ramach trwającej od kilku lat akcji "Taka data nie powtórzy się nigdy". Pod tym hasłem członkowie PTTK namawiają mieszkańców Piły, by w dniu dziwnego układu cyfr w zapisie daty w tym przypadku 20.10.2010 podjęli jakąkolwiek formę aktywności turystycznej. Do tej pory chodzili już po mieście trasą pomników i tablic pamiątkowych, zwiedzili park miejski oraz podziwiali pilskie zabytki. A wczoraj - jak wspomnieliśmy - odwiedzili naszą Szkołę.

20.10.2010 - Taka data nie powtórzy się nigdy Jak przystało na prawdziwych pasjonatów, goście z zainteresowaniem wysłuchali historii Szkoły i jej budynku. Zwiedzili Bibliotekę, w której kiedyś mieścił się "najbezpieczniejszy bank w Polsce", z uwagi na ilość otaczających go Policjantów. Poznali także słynne drzewo sandałowe, a w Galerii Sztuki AKWARIUM i auli podziwiali zabytkowe witraże. Spacerując po budynku, z zaciekawieniem odkrywali jego kolejne tajemnice, m.in. pomieszczenia oględzinowe, sale tematyczne (łączności, pierwszej pomocy przedmedycznej, broni, narkotykową). Goście dowiedzieli się także sporo o pracy Policji oraz ile wspólnego ma codzienna policyjna służba z pokazywanymi na szklanym ekranie działaniami bohaterów seriali kryminalnych. Tradycyjnie już zwiedzający zapoznali się z zawartością walizki kryminalistycznej, działaniem urządzenia biometrycznego, wykonali pamiątkową daktyloskopię i pozowali do wspólnej fotografii pod logo Szkoły. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to ciekawa wycieczka, podczas której mogli na nowo odkryć budynek, który istnieje już ponad 80 lat. Ale wszystko jest możliwe, zwłaszcza, kiedy wiemy, że Taka data nie powtórzy się nigdy.

20.10.2010 - ?Taka data nie powtórzy się nigdy? 20.10.2010 - ?Taka data nie powtórzy się nigdy? 20.10.2010 - ?Taka data nie powtórzy się nigdy? 20.10.2010 - ?Taka data nie powtórzy się nigdy?

autor: Anna Fons

(20.10.10)