O bezpieczeństwie w sieci - 2010 - Szkoła Policji w Pile

O bezpieczeństwie w sieci

Data publikacji 03.06.2011

Po raz kolejny gościliśmy przedstawicieli Działu Zaufania i Bezpieczeństwa z portalu aukcyjnego Allegro. Pani Marta Grzybkowska oraz pan Wojciech Kiszka wygłosili wykład ...

O bezpieczeństwie w sieci Po raz kolejny gościliśmy przedstawicieli Działu Zaufania i Bezpieczeństwa z portalu aukcyjnego Allegro. Pani Marta Grzybkowska oraz pan Wojciech Kiszka wygłosili wykład skierowany do słuchaczy kursów specjalistycznych dla policjantów służby kryminalnej w zakresie wykonywania wybranych czynności operacyjno-rozpoznawczych O bezpieczeństwie w siecii dochodzeniowo-śledczych oraz zwalczania przestępczości gospodarczej. Jego tematyka dotyczyła zagadnień funkcjonowania serwisu aukcyjnego oraz zakresu współpracy Allegro z organami ścigania, w szczególności z Policją.

O bezpieczeństwie w sieci Zaproszeni goście bardzo ciekawie i wnikliwie, w oparciu o przygotowane prezentacje, przeanalizowali przeprowadzone sprawy dotyczące oszustw aukcyjnych, prezentując możliwości uzyskania informacji w oparciu o pozostawione - nie zawsze świadomie - przez sprawcę dane. Prezentowane zagadnienia cieszyły się wśród słuchaczy dużym zainteresowaniem. Stąd też często padały z sali pytania do gości i nic w tym dziwnego - trudno jest spotkać dziś kogoś, kto nie wie, co to Allegro.

autor: Paweł Holeksa

(30.09.10)