Z dziecięcą radością - 2010 - Szkoła Policji w Pile

Z dziecięcą radością

Data publikacji 03.06.2011

Choć dorośli często mawiają, że dzieci to tylko dzieci, to nikt tak jak one nie potrafi być spontaniczny i okazywać radości. To one są najszczersze i zawsze powiedzą prawdę.

Z dziecięcą radością Choć dorośli często mawiają, że dzieci to tylko dzieci, to nikt tak jak one nie potrafi być spontaniczny i okazywać radości. To one są najszczersze i zawsze powiedzą prawdę. Komplementy otrzymane od nich cieszą najbardziej, bo wypowiadane są z głębi serca. Piszemy o tym dlatego, że to właśnie dziś uczniowie z czerech klas drugich Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile odwiedziły Szkołę i zgodnie stwierdziły, że bardzo im się tu podoba. Mało tego, większość z nich chciałaby w przyszłości wstąpić w szeregi Policji.

Podczas wycieczki dzieci, wraz z opiekunami, zwiedziły szkolną bibliotekę, z okien której podziwiali ?drzewo sandałowe?. Obejrzały także ?magiczne? fenickie lustra i ruchome regały z ponad 44 tysiącami woluminów. Duże zainteresowanie wywołały maskotki policyjne oraz najnowsza wystawa w szkolnej galerii sztuki ?Akwarium?. Drugoklasiści dowiedzieli się wiele na temat historii Szkoły i jej budynku, a także o pracy Policji. W sali daktyloskopii uczniowie zobaczyli, jak wyposażona jest walizka kryminalistyczna oraz wysłuchali informacji na temat śladów, jakie można znaleźć na miejscu zdarzenia. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkową odbitkę swoich linii papilarnych. Na zakończenie dzieci obejrzały specjalnie dla nich przeznaczony film pt. ?Z rowerem za pan brat?, prezentujący zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Z dziecięcą radością Z dziecięcą radością Z dziecięcą radością Z dziecięcą radością
Z dziecięcą radością Z dziecięcą radością Z dziecięcą radością Z dziecięcą radością

autor: Anna Fons

(29.09.10)