IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego - 2010 - Szkoła Policji w Pile

IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

Data publikacji 03.06.2011

Częstochowa, jak co roku, była gospodarzem IX Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego. Tradycyjnie już, nasza Szkoła włączyła się w te uroczystości.

IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego Częstochowa, jak co roku, była gospodarzem IX Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego. Tradycyjnie już, nasza Szkoła włączyła się w te uroczystości. W pielgrzymce autokarowej wzięli udział, poza kapelanem Szkoły ks. dr. Władysławem Nowickim, funkcjonariusze, pracownicy Policji i ich rodziny oraz poczet sztandarowy.

IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska PolicyjnegoW Spotkaniach uczestniczył komendant główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk, a także delegacje jednostek organizacyjnych Policji, przedstawiciele służb mundurowych, szkół, instytucji, organizacji i stowarzyszeń. W samo południe, spod częstochowskiej katedry p.w. Świętej Rodziny przy dźwiękach policyjnej orkiestry, poczty sztandarowe i zaproszeni goście, wyruszyli w kierunku jasnogórskiego klasztoru, wzbudzając duże zainteresowanie przechodniów. Po drodze złożono wiązanki kwiatów przy pomniku błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki oraz Nieznanego Żołnierza. W tym miejscu w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej odczytano apel poległych oraz oddano salwę honorową.

IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska PolicyjnegoNastępnie odbyła się msza święta w intencji środowiska policyjnego koncelebrowana przez naczelnego kapelana Policji ks. prałata Sławomira Żarskiego, w której uczestniczyli także kapelani policyjni, chór i orkiestra. Z okazji XX rocznicy powstania NSZZ Policjantów odbyło się uroczyste poświęcenie i wręczenie związkowego sztandaru. Uczestnicy pielgrzymki modlili się także w Kaplicy Matki Boskiej przy płasokrzeźbie Gloria Victis w intencji 12 tysięcy policjantów pomordowanych na Wschodzie oraz przed cudownym Obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej Królowej Polski w intencji Policji.

IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego
IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

autor: Anna Fons

(27.09.10)