Memoria bene redditae vitae sempiterna

Data publikacji 03.06.2011

Jak mówią, historia zatacza koło, ale się nie powtarza. Czasami na szczęście, czasami szkoda. Warto by jednak nauczyć się wyciągać z niej wnioski ...

Memoria bene redditae vitae sempiterna Jak mówią, historia zatacza koło, ale się nie powtarza. Czasami na szczęście, czasami szkoda. Warto by jednak nauczyć się wyciągać z niej wnioski, aby móc lepiej kształtować przyszłość. Jedno jest pewne, wszystkie wojny przynoszą ból i cierpienie i nie ma zwycięskich wojen. Dziś przypada 71. rocznica napaści ZSRR na Polskę. Z tej okazji pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu odbyła się szczególna uroczystość, w której wzięła także udział delegacja Szkoły na czele z Komendantem Szkoły insp. Jerzym Powieckim oraz poczet sztandarowy. Policjanci, podobnie jak pozostałe delegacje, złożyli kwiaty pod pomnikiem. W podniosłej atmosferze odczytano apel poległych. W obchodach wzięli udział m.in. Starosta Pilski Tomasz Bugajski, samorządowcy, delegacje służb mundurowych, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń i szkół.

Memoria bene redditae vitae sempiterna Memoria bene redditae vitae sempiterna Memoria bene redditae vitae sempiterna
Memoria bene redditae vitae sempiterna Memoria bene redditae vitae sempiterna Memoria bene redditae vitae sempiterna

autor: Anna Fons

(17.09.10)

Powrót na górę strony