Nine million bicycles

Data publikacji 03.06.2011

Znana piosenkarka ? Katie Melua - śpiewała w swojej piosence o 9 milionach rowerów, które podobno jeżdżą po ulicach Pekinu. Okazało się jednak, że miłośników czterech kółek ...

Nine million bicycles Znana piosenkarka ? Katie Melua - śpiewała w swojej piosence o 9 milionach rowerów, które podobno jeżdżą po ulicach Pekinu. Okazało się jednak, że miłośników czterech kółek jest o wiele więcej, w tym spora grupa w naszej Szkole. Wszyscy oni wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi oraz komendantem insp. Jerzym Powieckim na czele, wybrali się w niedzielne przedpołudnie na wycieczkę. Poprowadzili ich prawdziwi pasjonaci, znani w Pile: Jan Balcerzak i Zbigniew Możejko. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 1,5 roku, najstarszy ? 61 lat, ale dobrze bawili się wszyscy. Na szkolnych cyklistów czekało wiele atrakcji. Po odprawie, wszyscy ruszyli spod Szkoły w kierunku Dobrzycy. Po drodze mijali piękne krajobrazy czarnego szlaku rowerowego, ale nie tylko jechali, bo także wdrapywali się na wzniesienia, aby później móc rozkoszować się widokiem Gwdy ze stromej skarpy. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Cmentarz Leśników, na którym znajdują się groby z drugiej połowy XIX wieku i posadzony dokładnie 10 kwietnia br., przez 130 osób (młodzież, harcerze, miłośnicy rowerowych wypraw) Las Turystów.

Nine million bicycles Trochę już zmęczeni, rowerzyści zatrzymali się w przepięknie położonym Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Dobrzycy, gdzie zostali ciepło przywitani przez opiekującego się tym wyjątkowym miejscem pana Jarosława Romuckiego. Tutaj spędzili kilka chwil rozmawiając, podziwiając wspaniałą przyrodę i zajadając grillowane kiełbaski. Następnie ruszyli w dalszą trasę do Skórki i dalej Transwielkopolską Trasą Rowerową przez Płotki do Piły. Wszyscy uczestnicy szczęśliwie dotarli przed Szkołę, a swoich przewodników nagrodzili gromkimi brawami i pamiątkowymi dyplomami.

Nine million bicycles Nine million bicycles Nine million bicycles Nine million bicycles
Nine million bicycles Nine million bicycles Nine million bicycles Nine million bicycles

autor: Anna Fons

(13.09.10)

Powrót na górę strony