Co mówią znaki? - 2010 - Szkoła Policji w Pile

Co mówią znaki?

Data publikacji 03.06.2011

Jedna z popularnych piosenek dla dzieci dotycząca znaków drogowych w swoim refrenie zawiera słowa: Jeden znak mówi:

Co mówią znaki? Jedna z popularnych piosenek dla dzieci dotycząca znaków drogowych w swoim refrenie zawiera słowa: Jeden znak mówi: TAK! Drugi znak mówi: NIE! Chodzi oczywiście o znaki nakazu i zakazu, które poznali dzisiaj uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile. Przywitali oni przytoczonymi słowami piosenki nadkom. Jacka Czechowskiego ? młodszego wykładowcę Zakładu Prawa oraz panią Annę Fons ? animatora kultury Szkoły, którzy przeprowadzili dla nich zajęcia w formie zabawy, na temat bezpieczeństwa w szkole i poza nią.
Uczniowie poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dowiedzieli się m.in. jak prawidłowo przejść przez ulicę oraz przemieszczać się po niej, gdy nie ma chodnika. Dzieci poznały także podstawowe znaki drogowe i sygnały pokazywane przez policjanta kierującego ruchem. W związku ze zbliżającą się jesienią, dzieci otrzymały specjalne odblaski, aby zawsze były widoczne. Na zakończenie spotkania, uczniowie zaprezentowali swoje prace plastyczne przedstawiające policjantów oraz wręczyły prowadzącym podziękowania.

Co mówią znaki? Co mówią znaki? Co mówią znaki? Co mówią znaki?

autor: Anna Fons

(09.09.10)